Gökçetepe Tabiat Parkı

Karmaşık su altı akıntıları ile denizi her zaman temiz olan Saros koyları, sanayi ve yerleşim bölgesi olmaması nedeni ile doğallığını korumuştur. Bol oksijeni ile adeta şifa kaynağı olan havası, solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir. Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan ilçesinden sonra tabelalar takip edilerek kolaylıkla bulunan bir doğa harikasıdır.

Marmara Denizi ile Ege’yi birleştiren Saros Körfezi, doğallığından bir şey kaybetmemiş olan tatil cenneti Gökçetepe Tabiat Parkı’nı barındırmaktadır. Güney ve doğusunda Çanakkale, kuzeyinde Edirne illeri ile yerleşime imkân vermeyen Saros Körfezi, temiz ve doğal tatil beldeleri arayanların en çok tercih ettiği bir tatil cennetidir.

15 Mayıs 2013 yılında hizmete açılan Gökçetepe Tabiat Parkı, fiyatları ile oldukça uygun olup, ücretler 2873 sayılı Milli Parklar Kanunu’na göre belirlenmiştir. Oldukça sık ormanlık alanları ve girintili çıkıntılı koyları ile her ziyaretçiye özel alanlar sunmakta, çevre köylerden gelen doğal besinlerle organik gıdaların tadına varmanızı sağlamaktadır.

Tabiat parkı içerisinde pek çok aktivite bulunmaktadır.Parka gelenler çadır kampı veya karavan konaklaması veya da bungalov evlerde konaklama yapabiliyorlar.Tabiat parkında ayrıca paint ball oynayabilir veya doğa sporları yapabilirsiniz.Parkta ayrıca dalış eğitimleri ve su sporları da yer alıyor.

Tabiat parkında dilerseniz çadır kampı yapabilir veya farklı konaklama alternatifleri içerisinde karavan konaklama ve bungalov konaklama seçenekleri yer alıyor.Çadır kampı yapmayı düşünenler ister kendi çadırlarını getiriyorlar isterlerse parkın vereceği çadırlar ile kamp yapabilirsiniz.Sabahları kuş sesleri eşliğinde uyanabilir ve berrak bir suya girerek güne başlayabilirsiniz.